Archives

Boys Track Results Tuesday, March 28th

Ar-We-Va At Audubon Boys Early Bird High Jump 2nd Keegan Simons                  Ar-We-Va                    5-08   Long Jump 7th Tyler Reibhoff                    Audubon                      18-03.50   Shot Put 3rd Joseph Zaiger                     Audubon                      41-08.00   Discus  1st Joseph

Girls Track Results Tuesday, March 28th

Kuemper At Monarch Relays in Denison Team Standings Denison Schleswig 140 Harlan 133 Lewis Central 92 Atlantic 63 St Albert 25 Kuemper 14   Kuemper Results 100 Hurdles 2nd Hannah Irlbeck                  Kuemper                     16.67   4×100 4th

Boys Track Results Monday, March 27th

Coon Rapids Bayard, East Sac, Glidden Ralston, IKM/Manning and South Central Calhoun At Chelsey Henkenius Early Bird At Lake City 100 Meters 1st  Kody Case                          South Central Calhoun            11.11 2nd Tanner Macke                   South Central Calhoun           

Girls Track Results Monday, March 27th

Coon Rapids Bayard, East Sac, Glidden Ralston, IKM/Manning and South Central Calhoun At Chelsey Henkenius Early Bird 100 Meters 2nd Jade Hays                           Coon Rapids Bayard                13.28 3rd Allison Birks                       South Central Calhoun            13.38 4th Keagan King                      

Thursday, March 30th

Track Carroll Boys and Girls At Perry Relays At 5:00 Ar-We-Va Girls At Audubon Girls Early Bird At 4:30   Soccer Kuemper Boys At Lewis Central At 6:00

2017 All-Rewind Team Boys Basketball

Starters Matt Dentlinger- Kuemper Jon Brandt- IKM/Manning Derek Schurke- Ar-We-Va Kolby Molinsky- Carroll Ben Wegner- IKM/Manning   Reserves Joe Towers- Paton Churdan Jake Berns- Paton Churdan Drew Schurke- Ar-We-Va Tyler Riebhoff- Audubon Cooper Ross- Carroll Ben Obert-

Boys Basketball Post-Season Awards

Glidden Ralston – Rolling Valley Conference Justin Sparks- 2nd Team All-Conference- 2017 All-Rewind Team Reserve Cameron Carroll- Honorable Mention All-Conference- 2017 All-Rewind Team Honorable Mention Trent Wiederien-Honorable Mention All-Conference- 2017 All-Rewind Team Honorable Mention Robert Hamilton- Team

2017 Girls All-Rewind Basketball Team

Starters Julia Fleecs- Glidden Ralston Kia Rasmussen- IKM/Manning Allison Birks- South Central Calhoun Maddie Jones- South Central Calhoun Aimee Adams- Kuemper   Reserves Sydney Obermeier- Audubon Tina Lair Van Meter- Coon Rapids Bayard Taylor Houska- East Sac